user_mobilelogo

Manuální lymfatická masáž - je zvláštním druhem masáže, který vychází z výzkumu v oblasti lymfatického systému organismu. Lymfa, specifická tělní tekutina, prochází v těle sítí mízovodů spojující mízní uzliny, které působí jako filtr. Díky tomuto neustálému koloběhu je zajištěn odvod všech škodlivých nežádoucích látek z těla, čímž je udržován v pořádku náš imunitní systém. Pro lymfu však na její cestě mohou vzniknout různé překážky či úplné blokace, které zapříčiní nadměrné hromadění nežádoucích látek. Fyzicky viditelné pak mohou být různé bolavé otoky či záněty. Při zamezení látkové výměny dále může nastat chronická únava, patologické ukládání tuků či také může zapříčinit horší přirozenou pružnost kůže a následně vznik celulitidy.

Manuální lymfatické masáže napomáhají zlepšení činnosti lymfatického systému. Odborník dokáže za použití speciálních masážních technik stimulovat lymfu tak, aby putovala bez překážek do mízních uzlin a odplavovala škodliviny dále do vylučovacího systému těla. Na rozdíl od klasické masáže se při těchto technikách využívá menšího tlaku na postižená místa za nižší frekvence. Masáž probíhá buď na lymfatických drahách po celém těle nebo jen v určitých místech.

Manuální lymfatické masáže tak napomáhají zvýšení samočistící detoxikační schopnosti těla a posílení imunity. I přes velkou účinnost masáží však sami o sobě nemusí stačit na zlepšení stavu pacienta. Důležitou podmínkou je spolupráce klienta, jenž dbá na správnou životosprávu a pravidelný pitný režim.

Lymfatické masáže jako prevence jsou určeny zejména pro lidi sedavého zaměstnání a nebo právě i u zaměstnání, kde se déle stojí. Dále pak je užitečná i pro sportovce na relaxaci svalů nabrání nové síly. Po aplikaci Manuální lymfatické masáže se doporučuje krátký odpočinek, aby nenastaly nežádoucí reakce jako například bolest hlavy či ospalost.

Masáž není doporučena pro jedince trpící zánětlivým onemocněním křečových žil, nádory anebo bakteriálním či virovým onemocněním. U žen v těhotenství se spíše nedoporučuje, lépe je vše konzultovat předem s lékařem.